יתרונות מערכות VRF

מערכות VRF - מאפיינים ויתרונות

מיזוג אוויר אופטימלי

העיקרון המרכזי במערכות VRF הוא כי כל חלל ממוזג באמצעות יחידה פנימית עצמאית המותאמת לחלל הספציפי מבחינת תפוקה, פיזור אוויר, אסתטיקה וטעמי המשתמש. בשונה ממערכות מיני מרכזי בהן האוויר החוזר מגיע לרוב מחלל שונה (לרוב – המסדרון), בשימוש ביחידות פנימיות עצמאיות לחלל, כפי שמתאפשר עם מערכות VRF, האוויר החוזר ליחידת הפנים נלקח מהחלל הממוזג, ובכך משיגים מיזוג אוויר יעיל, מהיר ונעים יותר. כמו כן, ניתן להפעיל כל יחידה בנפרד ובטמפרטורה שונה. במערכות HEAT RECOVERY, ניתן אף להפעיל יחידות פנימיות שונות במצב קירור וחימום בו זמנית.

התקנה מודולרית

מערכות ה-VRF בנויות באופן בו ניתן לחבר מספר רב של יחידות פנים, מסוגים שונים, ליחידה חיצונית אחת. היחידות הפנימיות מחוברות ליחידה החיצונית עם זוג צינורות נחושת דקים לסחרור הקרר בין יחידות הפנים. צורת התקנה זו חוסכת הצורך בהנמכת תקרות לצורך העברת תעלות, ומאפשרת לכל חלל לקבל את היחידה הפנימית המותאמת עבורו.

שליטה מרכזית

מערכות ה-VRF הן מערכות חכמות אשר בהן כל היחידות הפנימיות מתקשרות עם היחידה החיצונית ומערכות הבקרה השולטות על כלל המערכת. מלבד שליטה מקומית על כל יחידה פנימית, ניתן לחבר בקר מרכזי אשר ישלוט על כל המערכת מנקודה אחת. היישום הבסיסי ביותר הוא של שלט ON/OFF-16IDU, אשר מותקן באזור דלת הכניסה לבית, ומאפשר לראות אילו יחידות פנימיות פועלות, לכבות ולהדליק כל יחידה בנפרד, וכן לכבות או להדליק את כל היחידות בלחיצה על כפתור אחד. בקרים מתקדמים יותר (TOUCH/DMS2) מאפשרים שליטה באזורים, קביעת תכניות הפעלה, שליטה מרחוק דרך הרשת והתראה על תקלות אוטומטית.

חסכון באנרגיה

מערכות ה-VRF מאפשרות פעולה על פני טווח תפוקות רחב (15%-130%), באופן השומר על נצילות גבוהה גם בתפוקות גבוהות וגם בתפוקות מזעריות. מדחסי האינוורטר החכמים והכלים הדיגיטליים המתקדמים המיושמים במערכת מרכיבים את המערכת היעילה ביותר מבין כלל מערכות המיזוג הקיימות. חימום הבית באמצעות מערכות מסוג זה הוא היעיל ביותר, הודות לטכנולוגיית החלפת החום אשר מאפשרת קבלת 4-6KW אנרגית חום על כל 1KW אנרגיה מושקעת.

יתרונות מערכות ה-VRF של סמסונג

יעילות גבוהה

  • היעילות הגבוהה בעולם במערכות VRF – על פי סקירה של מכון התקינה האמריקאי למיזוג אוויר (AHRI).
  • מדחסי אינוורטר מלא – כל המדחסים מונעים בויסות סל"ד, עם ויסות תפוקה רציף, התורמים להתפלגות שמן מאוזנת, יעילות גבוהה ופעולה מהירה.
  • מעגל קירור משופר – Intercooler + Vapor Injection – דרגת ביניים במדחס, בשילוב מחליף חום, אשר יוצרים הגדלה משמעותית בתת-הקירור וריסון טמפרטורת הדחיסה, ומובילים להגדלת התפוקה והנצילות, שיפור אמינות המערכת ופעולה משופרת של שסתומי ההתפשטות. יעילות הפרדת שמן מוגברת – מבנה המדחס מאפשר הפרדת שמן יעילה התורמת לזליגת שמן נמוכה למערכת ושיפור במעבר החום לסוללות.

אמינות מוגברת

  • קירור כרטיסי האינוורטר באמצעות קרר נוזלי – הבטחת פעולה אמינה בסביבה חמה, מניעת חדירת לכלוך לכרטיסי האינוורטר, אמינות ויציבות גבוהה יותר ממערכות הפועלות באמצאות קירור אוויר.
  • ציפוי דו-שכבתי לסוללת המעבה – סוללת המעבה מכוסה בציפוי אפוקסי אקרילי למניעת קורוזיה, וציפוי עליון הידרופילי המונע הצטברות נוזלים.
  • רמת שמן גבוהה במדחס – מדחסי האינוורטר של סמסונג מכילים כמות גדולה של שמן (1300cc), בשילוב עם יעילות הפרדת שמן מוגברת הודות למבנה המדחס הייחודי, המערכת שומרת על אמינות גבוהה גם במקרים של התקנה עם צנרת ארוכה והפרשי גבהים גדולים.

מוצרים ייחודיים

  • מעבה #300 – 24 טון קירור במודול בודד, המודול הבודד עם שילוב התפוקה הגדולה בעולם עם יעילות אנרגטית גבוהה (COP 3.7 / ESEER 6.7) וניצול שטח רצפה מינימלי – עומק 77 ס"מ / רוחב 130 ס"מ.
  • מעבה מיני #140 – 11.4 טון קירור במודול בודד עם זריקת אוויר פרונטלית, המודל הבודד בפורמט מיני (זריקה פרונטלית) עם שילוב התפוקה הגדולה בעולם עם יעילות אנרגטית גבוהה (COP 3.8 / ESEER 6.8) וניצול שטח רצפה מינימלי – עומק 46 ס"מ / רוחב 94 ס"מ.
  • קסטה עגולה – פיזור אוויר מושלם, אסתטי ונקי – קסטות עגולות זמינות בטווח תפוקות של 1 עד 4 טון קירור, מספקות פיזור אוויר אופטימלי בחלל הממוזג.
  • טכנולוגיית Wind-Free – מיזוג אוויר ללא משב רוח קרה, מתבצע דרך אלפי מיקרו-חורים המספקים מיזוג אוויר נעים ועדין בחלל הממוזג.
בודק...